Další ročník Železného muže je za dveřmi aneb pokyny pro účastníky!

Další ročník Železného muže je za dveřmi aneb pokyny pro účastníky!

V neděli 31. 7. proběhne 17. ročník závodu Železný muž Vyžlovky. V tomto článku shrnujeme nejdůležitější informace nejen pro účastníky, ale i pro diváky závodu.

Závod se nám rok od roku rozrůstá, ale kapacita obce a místa konání není nafukovací, proto bychom vás všechny chtěli požádat o ohleduplnost nejen na trati, ale i v zázemí závodu a okolí Vyžlovského koupaliště.

Tým pořadatelů se vám pokusí připravit, co nejkomfortnější podmínky, aby si každý závod mohl užít dle svého.

PARKOVÁNÍ A DOPRAVNÍ OMEZENÍ V OBCI

Stejně jako v loňském roce bude v době konání závodu (11.00-12:30) omezen provoz v ulicích Na Bělidle, Pod Obcí a Pražská viz mapa. Dopravní omezení bude hlídat policie ČR a pořadatelský tým.

Příjezd ke Koupališti Vyžlovka doporučujeme ulicí Skalská, kde bude odbočka označena. Nejbližší parkování je v ulici Na Bělidle, zde je k dispozici zhruba 40 míst, po jejich vyčerpání využijte k zaparkování přilehlé ulice, kde neprobíhá závod (Krátká, Ke Koupališti, K Rybníku a především k Pařezu).

PREZENCE a STARTOVNÍ VLNY

Probíhá od 9:00 do 10:30 v areálu Koupaliště Vyžlovka. K dispozici bude také úschovna. Pro snadnější odbavení bude prezence rozdělena dle startovních vln. Rozdělení do vln bude viditelně umístěno na nástěnce poblíž prezence. Avšak z přání, které jste uvedli při registraci – Vlna A – ambiciozní muži, Vlna B – ostatní muži, Vlna C – ženy.

Při prezenci obdržíte startovní číslo na kolo, čip na nohu, předstartovní balíček a ti z vás, kteří si jej objednali, tak i tričko k závodu.

START

Start Vlny A je plánován na 11:00, další vlny budou startovat přesně 3 minuty po té předchozí.

PRAVIDLA a TRAŤ

Kompletní pravidla naleznete zde. Avšak základní pravidlo, které od vás budeme vyžadovat, je respektování fair play a úcty k soupeři. Letos je v cyklistické části povinná helma. Rekapitulace pravidel a představení trati závodu proběhne zhruba 10 minut před startem tj. v 10:50.

Trať bude vytyčena v předstihu, tudíž si ji před závodem můžete projet. Oproti minulým rokům se nijak neliší.

VSTUP NA KOUPALIŠTĚ

Pro závodníky je celodenní vstup na Koupaliště zdarma, doprovod závodníku a diváci platí symbolické vstupné 30 Kč, ve kterém je také zahrnut celodenní vstup na Koupaliště. Závodníci se budou prokazovat startovním číslem, diváci u vstupu dostanou pásku na ruku.

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A CENY

Zhruba 30 minut po závodě proběhne vyhlášení výsledků. Vyhlašovat budeme 25 nejlepších mužů, 25 nejlepších žen, 3 nejlepší „Vyžlováky“, 3 nejlepší v kategorii 40+ a 3 nejlepší v kategorii 50+. Pro vítěze hlavních kategorií (Železný muž, Železná žena) jsou kromě poukazů do Pizzerie Vyžlovka připraveny i poukazy na volný start na prestižním cyklistickém závodě ČT Author Cup 2016.

DĚTSKÉ ZÁVODY

Dětské závody proběhnou v odpoledních hodinách v areálu Koupaliště. Bližší informace naleznete zde. Pokud plánujete dorazit jen na dětské závody, tak si svůj příjezd naplánujte mezi 13. a 14. hodinou, kdy už nebude platit dopravní omezení.

Těšíme se na vás. Aktuální informace o závodě můžete sledovat na FB akce.