DESET, DĚVET, OSM…DALŠÍ ROČNÍK ŽELEZNÉHO MUŽE JE TADY!

DESET, DĚVET, OSM…DALŠÍ ROČNÍK ŽELEZNÉHO MUŽE JE TADY!

V neděli 30. 7. proběhne 18. ročník závodu Železný muž Vyžlovky. V tomto článku přinášíme nejdůležitější informace jak pro jeho účastníky, tak i pro diváky.

Závod se nám rok od roku rozrůstá, ale kapacita obce a místa konání nejsou nafukovací, proto bychom chtěli, stejně jako v loňském roce, všechny požádat o ohleduplnost nejen na trati, ale i v zázemí závodu a okolí vyžlovského koupaliště. Toto upozornění v letošním roce neplatí pouze pro hlavní závod, ale i pro následné dětské závody. Důvod je prostý – závodníci narozeni v letech 2003-2006 budou poprvé vyjíždět a vybíhat i mimo areál koupaliště.

Věříme, že vám náš tým pořadatelů opět připraví skvělé podmínky a závod si užijete, ať už v roli závodníka, nebo diváka.

PARKOVÁNÍ A DOPRAVNÍ OMEZENÍ V OBCI

Stejně jako v minulých letech bude v době konání závodu (11.00-13:15) omezen provoz v ulicích Na Bělidle, Pod Obcí a Pražská, viz mapa. Dopravní omezení budou hlídat policie ČR a pořadatelský tým.

Příjezd ke Koupališti Vyžlovka doporučujeme ulicí Skalská, kde bude odbočka označena. Nejbližší parkování je v ulici Na Bělidle s kapacitou zhruba 40 míst, po jejich vyčerpání využijte k zaparkování přilehlé ulice, kde neprobíhá závod (Krátká, Ke Koupališti, K Rybníku a především K Pařezu).

PREZENCE a STARTOVNÍ VLNY

Prezence bude probíhat od 9:00 do 10:30 v areálu Koupaliště Vyžlovka. Prosíme, přijďte včas, ať vše probíhá plynule. K dispozici bude po loňském pozitivním ohlasu také úschovna. Pro snadnější odbavení bude prezence rozdělena dle startovních vln. Rozdělení do vln bude viditelně umístěno na nástěnce poblíž zápisu, avšak vycházíme z přání, které jste uvedli při registraci – Vlna A – ambiciozní muži, Vlna B – muži jejichž cílem je především zdárně dokončit a Vlna C – ženy.

Při prezenci vám bude napsáno na rameno a lýtko startovní číslo, dále obdržíte druhé startovní číslo na kolo, čip na nohu, předstartovní balíček a ti z vás, kteří si jej objednali, tak i tričko s motivem závodu.

START

Start Vlny A je naplánován na 11:03, další vlny budou startovat přesně 3 minuty po té předchozí. Start je posunut z důvodu jízdního řádu linkového autobusu, který cca v 11:10 projíždí přes náves a nemůžeme jej poslat na objízdnou trasu.

PRAVIDLA a TRAŤ

Kompletní pravidla naleznete zde. Avšak základní pravidlo, které od vás budeme vyžadovat, je respektování fair play a úcty k soupeři. V cyklistické části je povinná helma. Rekapitulace pravidel a představení trati závodu proběhne zhruba 10 minut před startem tj. v 10:50.

Trať bude vytyčena v předstihu, tudíž si ji před závodem můžete projet. Oproti minulým rokům se nijak neliší, takže tradiční účastníci můžou „prohnat“ svoje staré výsledky.

VSTUP NA KOUPALIŠTĚ

Pro závodníky je celodenní vstup na Koupaliště zdarma, doprovod závodníků a diváci platí symbolické vstupné 30 Kč. Navíc máme letos novinku. Každý platící divák obdrží lístek do tomboly (nutno uchovat), která se bude losovat zhruba v 13:15 na hlavním pódiu. Těšit se můžete na atraktivní ceny od partnerů závodu.

Při opakovaném vstupu se závodníci budou prokazovat startovním číslem, diváci u vstupu dostanou pásku na ruku.

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A CENY

Zhruba ve 13:20 proběhne vyhlášení výsledků. Vyhlašovat budeme 20 nejlepších mužů, 20 nejlepších žen, 3 nejlepší „Vyžlováky“, 3 nejlepší muže v kategorii 40-49, 3 nejlepší muže v kategorii 50+ a letos nově i 3 nejlepší ženy v kategorii 40+. Pro vítěze hlavních kategorií (Železný muž a Železná žena) je kromě poukazů do Pizzerie Vyžlovka připraveno i oblečení od nového dodavatele závodu – výrobce oblečení Tufte wear.

Na vyhlášení výsledků bude navazovat další novinka letošního ro(c)ku, kterou bude představovat koncert kapely Etapa.

DĚTSKÉ ZÁVODY

Letošní velkou novinkou je rozšíření dětského závodu pro ročníky 2003-2006 mimo areál koupaliště. Závod pro tuto kategorii proběhne krátce po skončení hlavního závodu, proto prosíme o zvýšenou obezřetnost a poslouchání pokynů pořadatelů, abychom předešli případným střetům mezi závodníky a diváky.

Vše podstatné o dětských závodech naleznete na této stránce.

Těšíme se na vás. Aktuální informace o závodě můžete sledovat na FB akce.