O závodu

Harmonogram soutěžního dne, neděle 30. července 2017

9:00-10:30 Prezence – vydávání startovních čísel, úschovna
10:40-10:45 Doprodej nevyzvednutých startovních čísel
10:45 Vystoupení taneční skupiny TGJ
10:50 Rozprava – informace pro závodníky
11:03 Start mužského závodu – Vlna A
11:06 Start mužského závodu – Vlna B
11:09 Start ženského závodu – Vlna C
11:03-12:30 Hlavní závod
11:30-13:30 Masáže pro závodníky
12:15-12:35 Prezence/registrace pro dětskou kategorii 2003-2006
12:35 Rozprava pro dětskou kategorii 2003-2006
12:45 Start kategorie 2003-2006
13:15 Tombola pro diváky
13:20 Vyhlášení výsledků včetně hlavního závodu pro kategorii 2003-2006
13:50 Koncert rockové kapely ETAPA
13:50-14:20 Registrace pro dětské závody (ročníky 2007-2015)
14:30-15:30 Dětské závody pro ročníky 2007-2015

Vstup pro diváky: 30 Kč (zahrnuje celodenní vstup na koupaliště)

Pravidla závodu

Startovní listina

Jméno
1 Jan Brádle
2 Marek Protiva
3 Marek Vanous
4 Marcel Ichnatolya
5 Aleš Svoboda
6 David Michalička
7 Petr Novák
8 David Dufek
9 David Havlík
10 David Linhart
11 Patrik Enžl
12 David Šimůnek
13 Jakub Trpálek
14 Jan Hába
15 Jan Kubát
16 Jan Mareček
17 Jan Morávek
18 Martin Mácha
19 Jan Vedral
20 Jiří Bouma
21 Jiří Kratochvíl
22 Jiří Trojan
23 Josef Jurka
24 Karel Mocek
25 Kryštof Tejnora
26 Stanislav Bureš
27 Martin Polesný
28 Martin Krátký
29 Michal Hurník
30 Michal Jílek
31 Michal Kleibl
32 Michal Švarcbach
33 Michal Viktorin
34 Miroslav Dráb
35 Miroslav Janáček
36 Ondřej Franěk
37 Ondřej Němeček
38 Šimon Šilhavý
39 Pavel Kohoutek
40 Petr Krejčí
41 Jan Gruber
42 Petr Sedláček
43 Pavel Chalabala
44 Radek Černý
45 Rudolf Kostka
46 Soběslav Losos
47 Daniel Čech
48 Jan Šusta
49 Tomáš Madej
50 Tomáš Pykal
51 Václav Kadleček
52 Vladimír Beneš
53 Miloš Majer
54 Adam Valeček
55 Martin Pelák
56 Vladimír Vegricht
57 Michal Seifert
58 Ondřej Gilak
59 Tadeáš Muller
60 Petr Malý
61 David Šourek
62 Igor Mikula
63 Jakub Andrle
64 Jan Dytrych
65 Petr Timura
66 Jan Krákora
67 Karol Novák
68 Jan Svoboda
69 Jiří Čmucha
70 Aleš Kohout
71 Tomáš Řehák
72 Jiří Martínek
73 Jiří Šimanovský
74 Jiří Vykysalý
75 Viktor Štípek
76 Michal Graman
77 Martin Lívanec
78 Jiří Holub
79 Ondřej Šilhavý
80 Matouš Franc
81 Michal Brychta
82 Michal Kopáček
83 Michal Šíma
84 Daniel Mrázek
85 Martin Zeman
86 Miroslav Sedláček
87 Oldřich Sedláček
88 Štěpán Král
89 Lukáš Vajner
90 Pavel Malý
91 Pavel Smažil
92 Jan Strnad
93 Petr Beneš
94 Petr Jílek
95 Robert Vašíček
96 Jiří Lang
97 Tomáš Andrle
98 Miroslav Holík
99 Vladislav Karlach
100 Zdeněk Helmich
101 Daniel Nehera
102 obsazeno
103 obsazeno
Ž1 Magdaléna Kotková
Ž2 Eliška Trojanová
Ž3 Daniela Dolanová
Ž4 Anna Havlíková Steinerová
Ž5 Eva Šilhavá
Ž6 Zuzana Hasová
Ž7 Andrea Bulíčková
Ž8 Kateřina Neumanová
Ž9 Anna Marešová
Ž10 Lenka Němcová
Ž11 Tereza Novotná
Ž12 Alena Stárková
Ž13 Otakara Saksunová
Ž14 Jindřiška Tesaříková
Ž15 Jana Karlachová
Ž16 Kamila Machová
Ž17 Lucie Krátká
Ž18 Eva Krejčířová
Ž19 Klára Hájková
Ž20 Miloslava Schindlerová
Ž21 Kateřina Gollerová
Ž22 Lucie Pečenková
Ž23 Jana Petrmanová
Ž24 Michaela Hrabová
Ž25 Lenka Šustová
Ž26 Lucie Švorcová
Ž27 Monika Malovcová
Ž28 Stanislava Šlégrová
Ž29 Klára Kulhánková
Ž30 Petra Laureová
Ž31 Veronika Davidová
Ž32 Lucie Soukupová
Ž33 Anna Firmanová
Ž34 Markéta Dubská
Ž35 Kristýna Řeháková
Ž36 Martina Tesařová
Ž37 Petra Havránková
Ž38 Petra Glazerová
Ž39 Amálie Benešová
Ž40 Jana Kopřivová
Ž41 Eliška Kohoutková
Ž42 Michala Viktorin
Ž43 Jitka Sládková
Ž44 Lenka Němcová
Ž45 Veronika Vosecká
Ž46 Lucie Veverková
Ž47 Marta Kuželková

Uprostřed letní přípravy pořádá pravidelně od r. 2000 SK Vyžlovka triatlonový závod, který nese název „Železný muž“.

Závod startuje i končí na koupališti Vyžlovského rybníka a vede pěknou krajinou v blízkosti CHKO Voděradské bučiny. Svou délkou je Železný muž řazen do kategorie „sprint-triatlon“. Nejlepší borci zvládnou závod i za tři čtvrtě hodiny, což je obdivuhodný výsledek.

Přihlásit se může každý starší 15 let věku, všichni účastníci dostávají atraktivní předstartovní balíček, nejlepší navíc získají poháry a hodnotné ceny od partnerů. Samostatně vyhlašujeme tyto kategorie: Železný muž (absolutní vítěz), Železná žena, Nejlepší „Vyžlovák“ a doplňkové mužské kategorie 40-49 let a 50+ (veteráni). Kapacita hlavního závodu je pro rok 2017 stanovena na 150 účastnících, z toho 50 míst bude vyhrazeno pro ženy.

Profil trati

400 M PLAVÁNÍ

Závodí se v přírodním rybníku Vyžlovský, délka je určena pevným vorem ve středu rybníka a dočasnou bójkou.

12 KM KOLO

Trať vede obcí 3x okolo Vyžlovského rybníka (minimální převýšení) z větší části po nerovném asfaltovém povrchu a z části po štěrkové cestě.

4 KM BĚH

Trať je shodná s cyklistickou částí (jeden okruh).

Jak se k nám dostanete?

Zázemí sprint-triatlonu „Železný muž Vyžlovky“ je situováno do areálu přírodního koupaliště v obci Vyžlovka (Praha-Východ). Obec se nachází 35 km východně od Prahy a leží na spojnici Praha-Kutná Hora (státní silnice č. 2).

Z Prahy je možné přijet autobusy č. 381, 382 a 387 ze stanice metra Háje (linka „C“).

Odkazy: webové stránky koupaliště, turistické cíle v okolí (CHKO Voděradské bučiny, rozhledna Skalka), Pizzeria Vyžlovka

Zajímavosti a statistika

Aktualizováno 31. 8. 2017

Nejvíce účastníků 135 v roce 2017
Nejvíce žen na startu 36 v roce 2017
Nejvíce startů mezi ženami 4x Petra Glazerová, Jana Karlachová, Eva Krejčířová, Jindřiška Tesaříková
Nejrychlejší závod v historii 44:05 (Martin Chudo) při 4. ročníku
Nejtěsnější vítězství v historii 10. ročník, o 6 sekund
Nejmenší rozdíl mezi 1. a 3. místem 10. ročník, 56 sekund
Nejmladší vítěz Pavel Kohoutek, 19 let při 8. ročníku
Nejstarší vítěz Oldřich Sedláček, 58 let při 7. ročníku
Nejstarší účastník Jiří Lang, 70 let (2017)

GALERIE VÍTĚZŮ

3x Vítězné ročníky
Martin CHUDO 2003 2004 2005
Radek SEDLÁK 2008 2009 2010
Pavel KOHOUTEK 2007 2011 2015
2x Vítězné ročníky
Martin POLESNÝ 2016 2017
Miroslav JANÁČEK 2013 2014
Oldřich SEDLÁČEK 2001 2006
1x Vítězné ročníky
Michal ŠVARCBACH 2012
Petr HROUDA 2002
Jiří ŠIMANOVSKÝ 2000

VÍCENÁSOBNÍ MEDAILISTÉ

1. 2. 3.
Radek SEDLÁK 3 1
Pavel KOHOUTEK 3 1
Martin CHUDO 3
Oldřich SEDLÁČEK 2 1
Miroslav JANÁČEK 2 1
Martin POLESNÝ 2 1
Petr HROUDA 1 2
Jiří FOUSEK 3 1
Jaromír STUDENÝ 2
Petr KOŇÁK 2
Aleš KOHOUT 1 4

NEJVÍCE ÚČASTÍ V ZÁVODĚ

Ročník Startů
Aleš KOHOUT 1977 17
Jirí Lang st. 1946 14
Jiří Šimanovský 1964 13
Michal Švarcbach 1970 10
Pavel Kohoutek ml. 1988 10
Jiří Fousek 1988 7
Rudolf Kostka ml. 1989 7
Oldřich Sedláček 1948 7
Petr Sedláček 1980 7
Tomáš Řehák 1981 6