Železný muž letos již poosmnácté

Železný muž letos již poosmnácté

Ať už se Železného muže účastníte pravidelně nebo se letos plánujete „hecnout“ poprvé, určitě vám přijdou vhod základní informace o chystaném 18. ročníku tohoto triatlonového závodu.

Termín a registrace

Závod je letos opět plánován na polovinu prázdnin, přesněji na neděli 30. července 2017. Registrace bude spuštěna v pondělí 1. května 2017. S registrací neváhejte, mužská kategorie se loni zaplnila za několik dní. Následně máte na přípravu dostatek času.

Prozatím existuje ještě malá možnost změny termínu závodu z důvodu výstavby kanalizace v ulici na Bělidle. Ale zde máme příslib od starosty obce, že při přípravě harmonogramu výstavby, nechá tuto oblast až na období po závodě. Záleží však ještě na časových možnostech stavební firmy, která vyhraje právě probíhající výběrové řízení.

Kapacita závodu

Pro zajištění bezpečnosti všech účastníků je kapacita hlavního závodu stanovena na 150 závodníků. Z toho je 50 míst připraveno pro něžnější pohlaví v případě, že ženy nezaplní svá místa do 15. července. Bude zbývající kapacita nabídnuta mužům.

Základní startovné pro obě hlavní kategorie (ženy, muži) zůstává stejné jako v roce 2016 – 290 Kč. Rozšířené startovné včetně závodního trička je v ceně 490 Kč.

V nabídce jsou funkční trička (100% polyester) pro muže i ženy. Jejich design odhalíme v průběhu tohoto týdne na FB akce. Objednávka trička je součástí registrace.

Dětské závody

Opět přichystáme i dětské závody, které budou navazovat na hlavní závod dne. O jejich přesné podobě a rozpisu vzdáleností vás budeme včas informovat. Plánováno je mimo jiné prodloužení cyklistické a běžecké části pro nejstarší kategorie a vyvedením trati mimo areál koupaliště.

Těšíme se na vás.