Železný muž Vyžlovky 2018 – závodní tratě, otevření registrace

Registrace startuje 1. května 2018. Závodním dnem pak bude neděle 29. července 2018.

Pro rok 2018 a 19. ročník Železného muže jsme se po zralé úvaze a dotazníkovém šetření mezi účastníky (zúčastnilo se 58 závodníků, kteří startovali v minulých letech) rozhodli nabídnout v závodě pro dospělé dvě různé distance.

Těšit se tak můžete na tradiční trasu Železný muž – Standard (400 m plavání, 12 km cyklistika, 4 km běh) a novou trasu Železný muž – Elite (0,4 – 18 – 6). Druhá trasa reaguje na rostoucí výkonnost závodníků a jejich poptávku po delší trati, která více prověří jejich schopnosti. Zároveň nechceme opouštět něco, co už je zaběhlé a čeho se velká většina závodníků ráda účastní.

Prodloužená trasa zavede závodníky do nitra Voděradských bučin (viz obrázek) a ještě více prověří jejich fyzickou připravenost. Nová část trasy vede šotolinovými cestami s mnohými nerovnostmi, a navíc uvažujeme i o krátkém úseku v nezpevněném terénu. Verze Elite tak bude více terénní a nebude dovoleno ji absolvovat na silničním nebo krosovém kole.

Vypsané kategorie aneb, co když 1. května nebudu vědět, které trasy se chci zúčastnit?

V závodě Standard budou vypsané stejné kategorie jako v předchozím roce (muži, ženy, nej Vyžlováci, muži 40+, muži 50+, ženy 40+). Vypsané kategorie v závodě Elite budou upřesněny zhruba 14 dní před závodem, dle aktuální startovní listiny.

Registrace pro letošní rok tedy bude mít dvě speciality. Verze Elite se uskuteční pouze, pokud bude minimálně 10 přihlášených a závodníkům nabízíme možnost beztrestně se přeregistrovat z prodloužené verze na standard nebo opačně, a to až do 10. července.

Kapacita, harmonogram, …

Kapacita letošního závodu je prozatím stanovena na 150 závodníků – 100 v závodě Standard a 50 v závodě Elite. Ženy mají stejně jako v minulých letech garantovaných 50 míst, a to až do již zmíněného 10. července.

I letos se rozhodně můžete těšit také na dětské závody. Harmonogram celého dne budeme postupně ladit, abychom našli co nejlepší a nejbezpečnější podobu pro všechny zúčastněné.

Včas vám dáme vědět veškeré další podrobnosti. Sledujte nás zde nebo na sociálních sítích.

facebook.com/triatlon.vyzlovka

instagram.com/zeleznymuzvyzlovky

Těšíme se na vás.

Organizační tým Železného muže Vyžlovka

PS: To nejlepší na závěr cena startovného je opět 290 Kč a v nabídce budou i stylová trička, o jejichž designu vás budeme informovat na FB.