Dětské závody jsou již nedílnou součástí Železného muže Vyžlovky a těší se velké popularitě všech věkových kategorií. Zápal, se kterým i ti, co se teprve před pár lety učili na tomto světě chodit, startují, si rozhodně v ničem nezadá s hlavním závodem, ba ho dokonce leckdy i předčí. To samé platí i pro hlasitou podporu (nejen) rodičů. Závody jsou otevřeny pro děti do 14 let věku včetně a nejstarší kategorie (11-14 let) absolvuje celý „mini-triatlon“ i s plaváním.

Stejně jako v předchozích letech jsme pro věkově nejstarší dětské kategorie 2007-2010 (80 m plavání, 1,5 km kolo, 500 m běh) připravili webovou registraci včetně možnosti objednání trička (vyžaduje platbu předem, viz níže). Podmínkou je rovněž vyplnit souhlas rodiče.

Závody pro tyto ročníky budou probíhat v odpoledních hodinách po skončení hlavního závodu.

Pro letošní rok je kapacita stanovena na 18 dětí.

Registrace pro mladší závodníky (závody bez plavání) bude probíhat na místě od 8:30 a startovné je v tomto případě zdarma, podmínkou účasti je vyplnit souhlas rodiče. Trať pro tyto ročníky bude vytyčena pouze v prostoru koupaliště.

Kategorie (ročníky)Trať
2017 a mladšíBěžecký závod na 100 metrů
2015/2016100m kolo, 100m běh
2013/2014300m kolo, 200m běh
2011/2012400m kolo, 200m běh
2009/201080m plavání, 1,5 km kolo, 500m běh
2007/200880m plavání, 1,5 km kolo, 500m běh

Výsledky dětských závodů 2021

2017 a ml.100 m běh
1.Gabriela Šmídová00:27
2.Amy Kotková00:28
3.David Škoda00:29
4.Petr Seidl00:34
5.Filip Makovec00:35
6.Mia Kotková00:36
7.Nicolas Kněžínek00:37
8.Ela Růžička00:43
9.Tereza Hurichová00:46
10.Horác Tejnora00:48
11.Beáta Zíková00:49
2015/16100 m kolo, 100 m běh
1.Matěj Makovec00:51
2.Nela Kotková00:52
3.Jonáš Doležal00:54
4.Anna Janečková
Michal Škobrtal
00:56
5.Adam Benda00:56.85
6.Šarlota Tlustá00:57
7.Mia Růžička00:58
8.Jonatan Třeštík01:00
9.Matěj Měchura01:03.14
10.Richard Fousek01:03.87
11.Barbora Hurichová01:04
12.Matěj Chocholatý01:04.24
13.Tadeáš Zíka01:06
14.Eduard Sedláček01:15
15.Eduard Weiss01:20
2013/14300 m kolo, 200 m běh
1.Tomáš Lang02:01
2.Ludvík Škoda02:03
3.Eliáš Tlustý
Samuel Kněžínek
02:04
4.Alžběta Podškubková02:05
5.Rozárka Nývltová02:11
6.Klárka Klimentová02:12
7.Josefína Pelikánová02:16
8.Karolína Augustová02:21.23
9.Johana Šmídová02:21.76
10.Johanka Nývltová02:30
11.Ela Třeštíková02:32
2011/12400 m kolo, 200 m běh
1.Edita Mrkousová02:11
2.Hugo Tejnora02:14
3.Lamia Plichtová02:16.01
4.Štěpán Pejša02:16.34
5.Anastázie Pokludová02:21
6.Petr Žádný02:22
7.Rozárka Pejšová02:27
8.Sebastian Tlustý02:29
2007/1080 m plavání, 1500 m kolo, 500 m běh
Výsledky online na Irontime.cz

Výsledky dětských závodů 2020

2016 a ml.100 m běh
1.Anna Janečková00:29
2.Rozálie Nachtmanová00:31
3.Tadeáš Zíka00:37
4.Gabriela Šmídová00:39
František Roubík
5.David Škoda00:40
Viktorie Štětková
6.Filip Makovec00:42
7.Beáta Zíková00:49
8.Adam Benda01:19
2014/15100 m kolo, 100 m běh
1.Alex Podešva00:50
2.Tomáš Lang00:50.80
3.Viktorie Lejčková00:53
4.Zuzana Ptáková00:53.80
5.Klára Klimentová00:56
6.Nela Kotková00:56.60
7.Vojtěch Malík01:00
8.Kristýna Štětková01:03
9.Mia Růžička01:04
10.Johana Šmídová01:06
11.Jonáš Doležal01:14
12.Matěj MakovecDNF
2012/13300 m kolo, 200 m běh
1.Štěpán Pejša02:10
2.Kryštof Benda02:10.80
3.Jan Bláha02:12
4.Matyáš Malík02:19
5.Rozárka Pejšová02:21
6.Aneta Ptáková02:27
7.Martin KlimentDNF
2010/11400 m kolo, 200 m běh
1.František Beneš02:09
2.Patrik Podešva02:15
3.Martin Bláha02:17
4.Adéla Klimentová02:18
5.Lamia Plichtová02:20
6.Tomáš Zeman02:22
7.Matěj Čermák02:23
8.Antonín Feldek02:30
9.Anna Sýkorová02:30.70
10.Edita Mrkousová02:37
11.Daniel Volf02:47
2006/0980 m plavání, 1500 m kolo, 500 m běh
Výsledky online na Irontime.cz

Výsledky dětských závodů 2019

2015 a ml.100 m běh
1.Nela Kotková00:33
2.Klára Klimentová00:35
3.Rozárka Nachtmanová00:38
4.Anna Janečková00:39
5.Valerie Šimůnková00:40
6.-10.Jiří Rollo00:42-0:50
Tadeáš Zíka
Mia Růžička
Tomáš Pokorný
Adam Benda
2013/14100 m kolo, 100 m běh
1.Jan Bláha0:58
2.Eliška Suchánková1:03
3.Tomáš Lang1:11
4.Barbora Pokorná1:14
5.Adam Křenek1:26
6.Kryštof Benda1:35
2011/12300 m kolo, 200 m běh
1.Hugo Tejnora2:37
2.Anežka Kautová2:48
3.Veronika Pokorná2:56
2009/10400 m kolo, 200 m běh
1.Juan Varela Hába2:38
2.Martin Bláha2:40
3.František Beneš2:42
4.Vojtěch Vávra2:47
5.Hubert Tejnora2:51
6.Matheas Hejda2:53
7.Matěj Tomek2:55
8.Anička Suchánková3:02
9.Tomáš Bláha3:03
2005/0880 m plavání, 1500 m kolo, 500 m běh
Výsledky online na Irontime.cz

Výsledky dětských závodů 2018

2014 a mladší100 m běh
1.Josefína Pelikánová00:40
2.Klára Klimentová00:41
3.Johanka Šmídová00:42
4.Nela Kotková00:44
5.Kristýna Štětková00:46
6.Adam Křenek00:48
7.Štěpán Křenek00:50
2012/13100 m kolo, 100 m běh
1.Martin Kliment01:09
2.Tomáš Křenek01:13
3.Matěj Vedral01:23
4.Kryštof Benda01:27
5.Matěj Malík01:30
6.Edita Malovcová01:35
2010/11300 m kolo, 200 m běh
1.František Beneš02:30
2.Elizabeth Pelikánová02:50
3.Robert Řasa02:52
4.Adéla Klimentová02:55
2008/09400 m kolo, 200 m běh
1.Marek Krátký02:40
2.Marek Jun03:10
3.Matyáš Benda03:11
4.Kateřina Zárubová03:28
5.Adéla Hallerová03:33
6.Karin Hašplová03:36
2004/0780 m plavání, 1800 m kolo, 700 m běh
Výsledky online na Irontime.cz

Výsledky dětských závodů 2017

2013 a mladší100 m běh
1.Tomáš Křenek00:35
2.Anastázie Bímová00:36
3.Johana Šmídová00:44
4.Jan Sládek01:00
5.Vojtěch Jurka01:30
2011/12100 m kolo, 100 m běh
1.Jakub Krám00:58
2.Kateřina Sládková01:00
3.Tomáš Zeman01:02
4.Hugo Tejnora01:06
5.Vojtěch Pelikán01:17
6.Max Holeček01:18
7.Edita Malovcová01:20
2009/10300 m kolo, 200 m běh
1.Ondřej Hraba01:57
2.Lukáš Kavan02:05
3.Matheas Hejda02:07
4.Hubert Tejnora02:11
5.Ema Ulomová02:12
6.Matěj Kubricht02:17
7.Robert Řasa02:17
8.Beatrix Trčová02:18
9.Kateřina Zárubová02:19
10.Adéla Hallerová02:21
11.Nikola Kopáčová02:22
12.Kristýna Zemanová02:25
13.František Beneš02:25
14.Antonín Feldek02:30
15.Michael Kohout02:30
16.Rozálie Pelikánová02:31
17.Matěj Kopáček02:33
2007/08400 m kolo, 200 m běh
1.Matěj Máša02:01
2.Ondřej Tykal02:09
3.Jan Krám02:58
2003/0680 m plavání, 1800 m kolo, 700 m běh
Výsledky online na Irontime.cz

Výsledky dětských závodů 2016

„DĚTI BOJOVALY O MEDAILE DEŠTI NAVZDORY“

Po loňské premiéře jsme letos na Železném muži v odpoledních hodinách opět připravili závody pro nastupující závodníky a závodnice. Špatné počasí jistě odradilo další potenciální účastníky, ale i přesto se do závodů zapojilo přes 40 dětí. Děti srdnatě bojovaly a některé z nich ukázaly, že se v budoucnu určitě mohou zúčastnit i závodů v dospělé kategorii.

Kategorie byly přizpůsobeny dětské výkonnosti a tak plavaly pouze 2 nejstarší kategorie. Výkony nejstarších ukazují, že jim areál Koupaliště začíná být malý a proto už pomalu začínáme plánovat, jak bychom trať pro nejstarší děti mohli rozšířit.

2012 a mladší100 m běh
1.Hugo Tejnora0:34
2.Cyril Hromas0:37
3.Martin Kliment0:39
4.Katka Svobodová0:42
5.Kateřina Davidová0:44
6.Vojta Jurka1:20
2010/11100 m kolo, 100 m běh
1.Anna Dřízhalová1:07
2.Jakub Szohe1:08
3.Eliáš Novák1:12
4.Laura Štípková1:17
5.Petr Bronec1:39
6.Líza Pelikánová1:56
7.Vojtěch Pelikán3:56
2008/09300 m kolo, 200 m běh
1.Marek Krátký2:20
2.Sebastian Král2:34
3.Ondřej Hraba2:35
3.Jakub Cibulka2:35
5.Filip Hrouda2:40
6.Ema Ulomová2:44
7.Filip Beneš2:48
8.Lukáš Kavan2:52
8.Prokop Hromas2:52
10.Hubert Tejnora2:55
11.Sofia Kelnichová2:57
12.Veronika Krásová3:02
13.Barbora Broncová3:40
14.Rozálie Pelikánová3:45
15.Hugo Černý
2006/07300 m kolo, 200 m běh
1.Matěj Máša2:08
2.Richard Štípek2:12
3.Ondřej Tykal2:25
4.Zdeněk Hraba2:28
5.Daniel Laštovka2:31
6.Kateřina Krátká2:33
7.Jan Černý2:35
8.Klára Dřízhalová2:36
9.Katka Krásová2:53
10.Filip Svoboda2:54
11.Nataly Helmichová
2004/0560 m plavání, 600 m kolo, 300 m běh
1.Marek Krátký6:37
2.Marek Svoboda6:39
3.Viktor Štípek7:08
2002/0360 m plavání, 600 m kolo, 300 m běh
1.Tereza Krásová7:08
2.Anna Šilhavá

Výsledky dětských závodů 2015

2011 a mladší100m běh
1.Tomáš Zeman0:36
2.Tomáš Jícha0:38
3.Vojtěch Pelikán0:40
4.Marek Černík0:42
5.Hubert Šunka0:44
6.Martina Šťastná0:46
2009/10200m kolo, 100 m běh
1.Ema Ulomová1:28
2.Veronika Krásová1:36
3.Kristýna Zemanová1:41
3.Nikola Kopáčková1:41
4.Sára Šunková1:42
5.Rozálie Pelikánová1:43
6.Laura Štípková1:47
7.Jakub Szohe1:48
8.Elizabeth Pelikánová1:50
8.Anna Dřízhalová1:50
10.Pavel Černík2:09
11.Matěj Kopáček2:28
2007/08400m kolo, 200 m běh
1.Ondřej Tykal2:25
2.Klára Dřízhalová2:36
3.Lucie Hudečková2:39
4.Šimon Jícha2:41
5.Štěpán Hanák2:42
6.Kateřína Krásová2:54
7.Filip Kysela3:10
2005/06400m kolo, 200 m běh
1.Richard Štípek2:20
2.Filip Tůma2:25
2003/04600m kolo, 300 m běh
1.Tomáš Holík3:30
2.Viktor Štípek3:37
3.Milan Bado3:41
4.Kristýna Houžvičková4:05
5.Nikola Houžvičková4:10
6.Filip Čákora5:05
2001/0260m plavání, 600m kolo, 300 běh
1.Jakub Hanák5:03
2.Mikuláš Polívka5:06
3.Tereza Krásová5:53
4.Vojtěch Malý6:14