Skip to main content

Vyžlovský triatlon se nezadržitelně blíží a kdo nepodceňuje přípravu a chce včas vědět vše podstatné, otevřel ten správný článek.

Nejprve začneme novinkami oproti roku 2020.

  • Lépe zabezpečené depo – vzhledem k tomu, že se v našem závodě začínají pohybovat lepší a lepší bicykly, rozhodli jsme se objednat profíky, kteří depo zabezpečí a zároveň zamezit vstupu a výstupu depa mimo vymezené území. Prosíme proto o respektování pokynů ostrahy a dalších pořadatelů.
  • Bohaté občerstvení v cíli – už v loňském roce jste jistě zaznamenali bohaté občerstvení v cíli…můžete se na něj těšit i v letošní roce. Zároveň máme pro každého závodníka připraven i jeden Staropramen Cool. Aktuálně řešíme, jak zařídit, aby byl opravdu cool i po závodě, ale jelikož máme výzvy rádi, nemusíte mít obavy.
  • Nová fotostěna – rádi dáváte o svém výkonu vědět na sociálních sítích? Naše fotostěna, která bude mít nový design, je k cílové fotce jako stvořena (budeme rádi, když nás na sítích označíte) – zároveň se nebojte požádat o profi fotku také naše osvědčené fotografy Radka a Ádu

TRASY – VJEZD NA KOUPALIŠTĚ – OMEZENÍ TYPU KOL

Trasy jsou přichystané dvě – STANDARD a ELITE. Více o nich naleznete v sekci o závodu.

Závodní příjezd a doběh na koupaliště bude opět prosekanou cestou na nevyužívaném pozemku. Toto opatření zvyšuje bezpečnost závodu a zároveň vyrovnává podmínky pro všechny závodníky. Tento úsek je velmi náročný pro silniční kola. Stejně tak kvalita asfaltu za rybníkem není zrovna nejlepší. Jako optimální kolo pro trasu STANDARD se jeví tzv. gravel. Není však problém závod absolvovat ani na trekovém, nebo horském kole. Co se týká kola silničního, tak ani u trasy STANDARD není zakázané, jen ho nedoporučujeme.

U trasy ELITE, která zajíždí do Voděradských bučin, jsou pravidla přísnější. Zde je povinnost absolvovat závod pouze na horském kole. Povolena nejsou ani treková nebo cyklokrosová kola.

PARKOVÁNÍ A DOPRAVNÍ OMEZENÍ V OBCI

Stejně jako v minulých letech bude v době konání závodu (10.30-13:30) omezen provoz zejména v ulicích K Pařezu, Na Bělidle, Pod Obcí, Jevanská a Pražská, viz mapa výše. Dopravní omezení budou hlídat policie ČR a pořadatelský tým. V této době bude uzavřena silnice Jevanská ve směru z Vyžlovky do Jevan. Objízdná trasa vede po ulici Na Staré cestě.

Příjezd ke Koupališti Vyžlovka doporučujeme ulicí Skalská, kde bude odbočka označena. Nejbližší parkování je v ulici Na Bělidle s kapacitou zhruba 40 míst, po jejich vyčerpání využijte k zaparkování přilehlé ulice, kde neprobíhá závod (Krátká, Ke Koupališti, K Rybníku a především K Pařezu).

V ulici Na Bělidle bude omezena doprava i během dětských závodů pro nejstarší ročníky (2007-2010) cca 13:00-14:00.

PREZENCE A STARTOVNÍ VLNY

Prezence bude probíhat od 9:00 do 10:30 v areálu Koupaliště Vyžlovka. Prosíme, přijďte včas, ať vše probíhá plynule. K dispozici bude opět také úschovna. Pro snadnější odbavení bude v předstihu na webu zveřejněn seznam startujících včetně startovních čísel.

Při prezenci vám bude napsáno na rameno startovní číslo, dále obdržíte startovní číslo na kolo, čip na nohu a startovní číslo na tělo. Toto číslo jste povinni mít na sobě při běžecké části, ale doporučujeme si jej nadat již při části cyklistické . Číslo bude vybaveno praktickým držákem, který si jen přetáhněte přes hlavu a bude vám držet na trupu. Toto startovní číslo slouží k přesnější detekci závodníků, jak na trati, tak například v těsných dobězích, proto jej při běžecké části vždy mějte na přední části těla.

START

Zde rovněž navazujeme na loňský rok. První budou startovat všichni účastníci závodu ELITE a to v obligátních 11:03. Pánská vlna trasy STANDARD odstartuje v 11:08 a dámy je budou následovat o 3 minuty později.

Pořadí startů je přehozeno z důvodu prodlouženého plavání pro naše „Eliťáky“. Start může být ještě o něco málo posunut, protože dopravní omezení se netýká autobusové dopravy a přes náves, kde rovněž probíhá závod, projíždí autobus cca v 11:10. Naštěstí už jsou k dispozici chytré aplikace, kde zpoždění můžeme sledovat a dle toho reagovat.

PRAVIDLA A TRAŤ

Kompletní pravidla naleznete zde. Avšak základní pravidlo, které od vás budeme vyžadovat, je respektování fair play a úcty k soupeři. V cyklistické části je povinná helma. Rekapitulace pravidel a představení trati závodu proběhne zhruba 10 minut před startem, tj. v 10:50. Někteří závodníci mohou mít problém s hlídáním správného počtu odjetých okruhů při cyklistické části, proto dopředu upozorňujeme, že to je odpovědnost závodníka, aby absolvoval jejich předepsaný počet, tj. 3.

Trasa ELITE vede po klasické trase závodu, ale navíc je přidáno odbočení do Voděradských bučin (+2 km).

Odbočka bude dobře značena a budou u ní pořadatelé, prosíme však závodníky všech kategorií, aby u odbočky zvýšili svou pozornost a předešli možný kolizím.

Stav vody je Krajskou hygienickou stanicí hodnocen jako průměrný, odpovídající danému ročnímu období, proto není třeba se obávat zdravotních komplikací v souvislosti s kvalitou vody.

VSTUP NA KOUPALIŠTĚ

Pro závodníky je celodenní vstup na Koupaliště zdarma, doprovod závodníků a diváci platí symbolické vstupné 40 Kč. Prosíme diváky, aby pro vstup na koupaliště využívali pouze vstup pro pěší skrz hlavní budovu.

Při opakovaném vstupu se závodníci budou prokazovat startovním číslem, diváci u vstupu dostanou pásku na ruku. Diváky zároveň žádáme, aby při pohybu na koupališti dbali zvýšené bezpečnosti a trasu přecházeli jen na dvou vyznačených místech a po vyzvání pořadateli.

SOUBOJ VÍTĚZŮ

Moc nás těší, že se k nám rádi vracíte a platí to i pro ty nejlepší. Letos se s největší pravděpodobností na startu objeví hned sedm borců, kteří v blízké i vzdálenější minulosti neměli konkurenci a vyskočili na nejvyšší stupínek dohromady ve 13 z 21 ročníků. Jedná se o tyto borce:

Martin Krátký (1. STANDARD 2020, 2019)

Ondřej Němeček (1. ELITE 2020, 2018)

Martin Polesný (1. STANDARD 2018, 2017 a 2016)

Pavel Kohoutek (1. STANDARD 2015, 2011 a 2007)

Miroslav Janáček (1. STANDARD 2014 a 2013) – nepotvrzená registrace

Michal Švarcbach (1. STANDARD 2012)

Oldřich Sedláček (1. STANDARD 2006 a 2001)

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A CENY

Vyhlašovat budeme následující kategorie:

STANDARD

Absolutní pořadí – 10 mužů a 10 žen

Kategorie 40+ (ročníky 1981 a dříve narozené) – 3 ženy

Kategorie 40-49 let (ročníky 1972-1981) – 3 muži

Kategorie 50-59 let (ročníky 1962-1971) – 3 muži

Kategorie 60+ (ročníky 1961 a dříve narození) – 3 muži

Železný Pánek – 3 muži a 3 ženy (dříve se kategorie jmenovala Železný Vyžlovák)

ELITE

Absolutní pořadí – 5 mužů a 3 ženy

Kategorie 40 + (ročníky 1981 a dříve narození) – 3 muži

SPECIÁLNÍ OCENĚNÍ

Největší bojovník – cena věnovaná památce Petra Bronce

HARMONOGRAM SOUTĚŽNÍHO DNE

8:30 – 8:50Dětské závody – Registrace pro kategorii 2011 a mladší
9:00 – 10:00Dětské závody – Start kategorie 2011 a mladší, vyhlášení průběžně
9:00 – 10:30Hlavní závod – prezence obou kategorií, STANDARD & ELITE
10:40 – 10:45Doprodej nevyzvednutých startovních čísel
10:50Hlavní závod – rozprava – informace pro závodníky
11:03Hlavní závod – start ELITE
11:08Hlavní závod – start STANDARD – muži
11:11Hlavní závod – start STANDARD – ženy
11:03 – 12:50Hlavní závod – odhadovaný čas
12:30 – 12:50Prezence/registrace pro kategorii 2007-2010
13:05Dětské závody – Rozprava pro dětskou kategorii 2007-2010
13:15Dětské závody – Start kategorie 2007-2010
14:00Vyhlášení výsledků hlavního závodu včetně dětského (r. 2007-2010)

 

BRZY NA VIDĚNOU NA VYŽLOVCE!!!

Organizační tým Železného muže Vyžlovky