Skip to main content

V pořadí již 20. ročník triatlonového závodu Železný muž je za dveřmi. Vše podstatné o tomto tradičním závodu vám přinášíme v tomto článku. Závod se koná již příští víkend v SOBOTU 20. července 2019.

Věříme, že vám náš tým pořadatelů opět připraví skvělé podmínky a závod si užijete, ať už v roli závodníka, nebo diváka. Letošní rok v závodní rovině navazuje na předchozí ročník. Opět nás čekají dvě závodní trasy pro dospělé (STANDART a ELITE), profesionální depo, rozdělení dětských závodů do dvou částí nebo samostatný vjezd na koupaliště.

CELou AKCi zakončí VEČERNÍ AFTERPARTY

Závod se koná už podvacáté a to je rozhodně důvod to trochu oslavit. Všechny účastníky a nejen ty zveme na večerní afterparty, která se uskuteční od 19:00 rovněž v areálu Koupaliště. V rámci akce zahraje kapela So Fine, která má za frontmana liverpoolského zpěváka GEDA MALONEY. Závodníci mají vstup v ceně startovného pro ostatní je za 80 Kč.

VJEZD NA KOUPALIŠTĚ – OMEZENÍ TYPU KOL

Opět jsme prosekali na nevyužívaném pozemku u koupaliště vjezd pro závodníky. Ten rozhodně zvýší bezpečnost závodu a zároveň vyrovná podmínky pro všechny závodníky. Je totiž téměř neprůjezdný pro silniční kola. Na závod se proto vybavte nejlépe trekovým nebo horským kolem. Navíc nový úsek pro kategorii ELITE ve Voděradských bučinách vede po nezpevněném a částečně lesním terénu. V kategorii ELITE jsou silniční, gravel, cyklokrosová a jiná kola s úzkým vzorkem zakázána.

PARKOVÁNÍ A DOPRAVNÍ OMEZENÍ V OBCI

Stejně jako v minulých letech bude v době konání závodu (11.00-13:30) omezen provoz v ulicích Na Bělidle, Pod Obcí a Pražská, viz mapa výše. Dopravní omezení budou hlídat policie ČR a pořadatelský tým. V této době bude zavřená silnice Jevanská ve směru z Vyžlovky do Jevan. Objízdná trasa po ulici Na Staré cestě.

Příjezd ke Koupališti Vyžlovka doporučujeme ulicí Skalská, kde bude odbočka označena. Nejbližší parkování je v ulici Na Bělidle s kapacitou zhruba 40 míst, po jejich vyčerpání využijte k zaparkování přilehlé ulice, kde neprobíhá závod (Krátká, Ke Koupališti, K Rybníku a především K Pařezu).

V ulici Na Bělidle bude omezena doprava i během dětských závodů pro nejstarší ročníky (2005-2008) cca 13:00-14:30.

PREZENCE A STARTOVNÍ VLNY

Prezence bude probíhat od 9:00 do 10:30 v areálu Koupaliště Vyžlovka. Prosíme, přijďte včas, ať vše probíhá plynule. K dispozici bude po loňském pozitivním ohlasu také úschovna. Pro snadnější odbavení bude prezence rozdělena dle startovních vln a tras. Rozdělení do vln (na základě startovních čísel) bude viditelně umístěno na nástěnce poblíž prezence.

Závod bude odstartován ve 4 vlnách viz harmonogram.

Při prezenci vám bude napsáno na rameno a lýtko startovní číslo, dále obdržíte startovní číslo na kolo, čip na nohu, předstartovní balíček a ti z vás, kteří si jej objednali, tak i tričko se speciálním motivem závodu.

Závodníci v kategorii ELITE obdrží i startovní číslo na tělo a gumičku. S tímto číslem jsou povinni absolvovat cyklistickou a běžeckou část závodu. V případě, že závodník nedodrží toto pravidlo, může být diskvalifikován.

START

Start Vlny A STANDARD je naplánován na 11:03, další vlny trasy STANDARD budou startovat přesně 2 minuty po té předchozí. Trasa ELITE bude odstartována v 11:12. Start je posunut z důvodu jízdního řádu linkového autobusu, který cca v 11:10 projíždí přes náves a nemůžeme jej poslat na objízdnou trasu.

PRAVIDLA A TRAŤ

Kompletní pravidla naleznete zde. Avšak základní pravidlo, které od vás budeme vyžadovat, je respektování fair play a úcty k soupeři. V cyklistické části je povinná helma. Rekapitulace pravidel a představení trati závodu proběhne zhruba 10 minut před startem tj. v 10:50.

Trasa ELITE vede po klasické trase závodu, ale navíc je přidáno odbočení do Voděradských bučin (+2 km).

Odbočka bude dobře značena a budou u ní pořadatelé, prosíme však závodníky kategorií, aby u odbočky zvýšili svou pozornost a předešli možný srážkám.
Stav vody pro sezónu 2019 byl Krajskou hygienickou stanicí vyhodnocen na úrovni Výborná kvalita vody, i poslední aktuální měření jsou v pořádku.

VSTUP NA KOUPALIŠTĚ

Pro závodníky je celodenní vstup na Koupaliště zdarma, doprovod závodníků a diváci platí symbolické vstupné 40 Kč. Prosíme diváky, aby pro vstup na koupaliště využívali pouze vstup pro pěší skrz hlavní budovu.

Při opakovaném vstupu se závodníci budou prokazovat startovním číslem, diváci u vstupu dostanou pásku na ruku. Pro návštěvníky, kteří plánují dorazit i na večerní afterparty je připraveno zvýhodněné vstupné.

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A CENY

Zhruba ve 13:30 proběhne vyhlášení výsledků. Vyhlašovat budeme na trase STANDARD 10 nejlepších mužů, 10 nejlepších žen, 3 nejlepší „Vyžlováky“, 3 nejlepší muže v kategorii 40-49, 3 nejlepší muže v kategorii 50+, 3 nejlepší ženy v kategorii 40+. Na trase ELITE budeme vyhlašovat 5 nejlepších mužů a 5 nejlepších žen bez dalšího rozdělení kategorií.

HARMONOGRAM SOUTĚŽNÍHO DNE

8:30-8:50Dětské závody – Registrace pro kategorii 2009 a mladší
9:00-10:00Dětské závody – Start kategorie 2009 a mladší, vyhlášení průběžně
9:00-10:30Hlavní závod – prezence obou kategorií, STANDARD & ELITE
10:40-10:45Doprodej nevyzvednutých startovních čísel
10:50Hlavní závod – rozprava – informace pro závodníky
11:03Hlavní závod – start STANDARD – Vlna A muži
11:05Hlavní závod – start STANDARD – Vlna B muži
11:07Hlavní závod – start STANDARD – Vlna C ženy
11:12Hlavní závod – start ELITE
11:00-12:50Hlavní závod – odhadovaný čas
12:30-12:50Dětské závody – Prezence/registrace pro kategorii 2005-2008
12:50-13:00Dětské závody – Rozprava pro dětskou kategorii 2005-2008
13:00Dětské závody – Start kategorie 2005-2008
14:00-14:30Vyhlášení výsledků hlavního závodu včetně dětského (r. 2005-2008)
19:00 – 24:00Afterparty

Pravidla závodu

TAK ZA TÝDEN NA VIDĚNOU NA VYŽLOVCE!!!

Organizační tým Železného muže Vyžlovka