Skip to main content

V pořadí již 21. ročník triatlonového závodu Železný muž Vyžlovky proběhne za několik dní. Ať už se závodu plánujete účastnit jakýmkoli způsobem, vše podstatné najdete právě zde!

Opět nás čekají dvě závodní trasy pro dospělé (STANDARD a ELITE), profesionální depo, rozdělení dětských závodů do dvou částí nebo samostatný vjezd na koupaliště. Změnou je prodloužení plavecké části v trase ELITE, aby lépe odpovídala délce a náročnosti ostatních disciplín. Nově čeká „eliťáky“ 600 m plavání, 18 km na kole a 6 km běhu.

VJEZD NA KOUPALIŠTĚ – OMEZENÍ TYPU KOL

Opět prosekáme cestu na nevyužívaném pozemku, kde bude vjezd do depa a finiš do cíle. Toto opatření zvyšuje bezpečnost závodu a zároveň vyrovná podmínky pro všechny závodníky.

Tento úsek je téměř neprůjezdný pro silniční kola, navíc se opět zhoršila kvalita „asfaltu“ na cestě za koupalištěm (zejména v druhé polovině trati). Na závod se proto vybavte nejlépe trekovým, horským nebo jiným podobným kolem s větší odolností. Zatímco pro kategorii STANDARD se jedná pouze o doporučení, pro ELITE jsou silniční, gravel, cyklokrosová a jiná kola s úzkým vzorkem zakázána. Asi netřeba připomínat, že zakázaná jsou i kola s jakýmkoliv přídavným pohonem.

PARKOVÁNÍ A DOPRAVNÍ OMEZENÍ V OBCI

Stejně jako v minulých letech bude v době konání závodu (10.00-14:00) omezen provoz v ulicích Na Bělidle, Pod Obcí a Pražská, viz mapa výše. Dopravní omezení budou hlídat policie ČR a pořadatelský tým. V této době bude zavřená silnice Jevanská ve směru z Vyžlovky do Jevan. Objízdná trasa vede po ulici Na Staré cestě.

Příjezd ke Koupališti Vyžlovka doporučujeme ulicí Skalská, kde bude odbočka označena. Nejbližší parkování je v ulici Na Bělidle s kapacitou zhruba 40 míst, po jejich vyčerpání využijte k zaparkování přilehlé ulice, kde neprobíhá závod (Krátká, Ke Koupališti, K Rybníku a především K Pařezu – mimo část, která je součástí trasy závodu).

V ulici Na Bělidle bude omezena doprava i během dětských závodů pro nejstarší ročníky (2006-2009) cca 13:00-14:00.

PREZENCE A STARTOVNÍ VLNY

Prezence bude probíhat od 9:00 do 10:30 v areálu Koupaliště Vyžlovka. Prosíme, přijďte včas, ať vše probíhá plynule. K dispozici bude opět také úschovna. Pro snadnější odbavení bude v předstihu na webu zveřejněn seznam startujících včetně startovních čísel.

Závod bude odstartován ve 4 vlnách viz harmonogram.

Při prezenci vám bude napsáno na rameno startovní číslo, dále obdržíte startovní číslo na kolo, čip na nohu a nově startovní číslo na tělo. Toto číslo jste povinni mít na sobě při běžecké a cyklistické části. Číslo na těle bude vybaveno praktickým držákem, který bude držet okolo pasu. Toto startovní číslo slouží k přesnější detekci závodníků jak na trati, tak například v těsných dobězích.

Jaké mám startovní číslo? Aktuální startovní listinu si můžete zkontrolovat zde na webu na stránce s výsledky.

V registraci jste si mohli vybrat typ pásku k čipu, tento pásek vám po závodě zůstává, zatímco držák na startovní číslo se vrací. Ano je to trochu nestandardní, ale důvodem je, že čip je na rozdíl od startovního čísla zpravidla užíván na holém těle a dodavatel časomíry jej z hygienických důvodů raději nechce používat pro další běžce… Nebuďte tedy zaskočeni, když vám v cíli naše milé kolegyně některé věci budou chtít strhat z těla a něco vám naopak na památku nechají😉

START

Zde nás čeká změna oproti minulým letům. První budou startovat všichni účastníci závodu ELITE a to v obligátních 11:03. Start Vlny A STANDARD je naplánován na 11:08, další vlny trasy STANDARD budou startovat přesně 2 minuty po té předchozí.

Pořadí startů je přehozeno z důvodu prodlouženého plavání pro naše „eliťáky“. Start může být ještě o něco málo posunut, protože dopravní omezení se netýká autobusové dopravy. Přes náves, kde rovněž probíhá závod, projíždí autobus cca v 11:10. Naštěstí už jsou k dispozici chytré aplikace, kde zpoždění můžeme sledovat a dle toho reagovat.

PRAVIDLA A TRAŤ

Kompletní pravidla naleznete zde. Avšak základní pravidlo, které od vás budeme vyžadovat a zatím vždy zdobilo náš závod, je respektování fair play a úcty k soupeři. V cyklistické části je povinná helma. Rekapitulace pravidel a představení trati závodu proběhne zhruba 10 minut před startem tj. v 10:50. Někteří závodníci mohou mít problém s hlídáním správného počtu odjetých okruhů při cyklistické části, proto dopředu upozorňujeme, že to je odpovědnost závodníka, aby absolvoval jejich předepsaný počet tj. 3.

Trasa ELITE vede po klasické trase závodu, ale navíc je přidáno odbočení do Voděradských bučin (+2 km), viz mapka výše.

Odbočka bude dobře značena a budou u ní pořadatelé, prosíme však závodníky kategorií, aby u odbočky zvýšili svou pozornost a předešli možný srážkám.

Stav vody pro sezónu 2020 byl Krajskou hygienickou stanicí vyhodnocen na úrovni Výborná kvalita vody, i poslední aktuální měření jsou v pořádku.

Vzhledem k nevyzpytatelnosti letošního počasí je povoleno na obou trasách (standard/elite) absolvovat plaveckou část závodu v neoprenu. Necháme na Vás, jak si tuto možnost vyhodnotíte 💦🌊🏊‍♂️

VSTUP NA KOUPALIŠTĚ

Pro závodníky je celodenní vstup na Koupaliště zdarma, doprovod závodníků a diváci platí symbolické vstupné 40 Kč. Prosíme diváky, aby pro vstup na koupaliště využívali pouze vstup pro pěší skrz hlavní budovu, viz mapka.

Při opakovaném vstupu se závodníci budou prokazovat startovním číslem, diváci u vstupu dostanou pásku na ruku. Diváky zároveň žádáme, aby při pohybu na koupališti dbali zvýšené bezpečnosti a trasu přecházeli jen na vyznačených místech a po vyzvání pořadateli.

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A CENY

Vyhlašovat budeme na trase STANDARD 10 nejlepších mužů, 10 nejlepších žen, 3 nejlepší „Vyžlováky“, 3 nejlepší muže v kategorii 40-49, 3 nejlepší muže v kategorii 50+, 3 nejlepší ženy v kategorii 40+. Na trase ELITE budeme vyhlašovat 5 nejlepších mužů a 5 nejlepších žen bez dalšího rozdělení kategorií.

Navíc poprvé v historii bude letos vyhlášena na trase standard kategorie i Nejlepší Vyžlovačka 💃💪 takže se můžete těšit nově na souboj o místní královnu 👸

HARMONOGRAM SOUTĚŽNÍHO DNE

Startovní listina

8:30 – 8:50Dětské závody – Registrace pro kategorii 2010 a mladší
9:00 – 10:00Dětské závody – Start kategorie 2010 a mladší, vyhlášení průběžně
9:00 – 10:30Hlavní závod – prezence obou kategorií, STANDARD & ELITE
10:40 – 10:45Doprodej nevyzvednutých startovních čísel
10:50Hlavní závod – rozprava – informace pro závodníky
11:03Hlavní závod – start ELITE
11:08Hlavní závod – start STANDARD – Vlna A muži
11:10Hlavní závod – start STANDARD – Vlna B muži
11:12Hlavní závod – start STANDARD – Vlna C ženy
11:03 – 12:50Hlavní závod – odhadovaný čas
12:30 – 12:50Prezence/registrace pro kategorii 2006-2009
12:50 – 13:00Dětské závody – Rozprava pro dětskou kategorii 2006-2009
13:05Dětské závody – Start kategorie 2006-2009 – v závislosti na doběhu dospělého závodu může být start posunut
14:00Vyhlášení výsledků hlavního závodu včetně dětského (r. 2006-2009)

 

BRZY NA VIDĚNOU NA VYŽLOVCE!!!

Organizační tým Železného muže Vyžlovky