Skip to main content

Jak to tak bývá, jakmile je dokončen jeden ročník závodu, už se v myslích pořadatelů začnou spřádat plány a úpravy na rok další. Někdy je toho víc, někdy méně, ale vždy je o čem přemýšlet, diskutovat a hledat ten nejlepší formát pro další rok. Tentokrát nám ve vyhodnocení pomohl i dotazník, kde jsme ke slovu pustili ty nejdůležitější, a to vás závodníky.

Jedním z nejdůležitějších výstupů dotazníku je všeobecná shoda, že vzhledem k současné trati je kapacita závodu stanovena optimálně a navýšení by nebylo žádoucí. Držíme se tedy loňska a do prodeje půjde maximálně 200 závodnických čísel, z toho 50 budeme rezervovat ženám a 50 trase ELITE.

Právě u trasy ELITE dojde k poměrně zásadní inovaci směrem k tomu, aby dostála svému jménu a účastníky závodu řádně prověřila. Trasa bude protažena směrem k Louňovicům a přibude na ní jeden lesní úsek, kde bude nutné popasovat se s kořeny a ukázat, že krom našlapaných kilometrů mají závodníci i dobrou techniku jízdy. Platí tedy stále to, že trasu ELITE bude možné absolvovat jen na horském kole.

Tyto úpravy navíc způsobí, že část trasy pojedou kategorie odděleně, což přispěje větší bezpečnosti.


Po úpravách jsou tedy trasy závodu následující

STANDARD 400m – 12 km – 4 km

ELITE 600m – 21 km – 7 km

Cena startovného bude stejná jako v loňském roce.


Kšiltovka Železný muž – tu musíte mít!

Za poslední roky je již tradicí, že v rámci registrace si můžete koupit památeční tričko. Stejná možnost bude i v letošní roce, ale to není vše. Premiérově bude možné objednat si i libovou kšiltovku s motivem Železného muže v tmavě modré barvě. Pro registrované bude kšiltovka za zvýhodněnou cenu 399 Kč.

Design trička navazuje na loňský rok a vracíme se k dříve nabízenému funkčnímu materiálu, tentokrát v mentolové barvě. Cena trička je 299 Kč.

Doufáme, že se v rámci své registrace řádně vybavíte, ať vám na závodě a po něm sluší a nesvítí vám sluníčko do očí 😎

O dalších chystaných novinkách pro 23. ročník vás budeme informovat v následujících týdnech a měsících. Triatlonu zdar!!!

Tým ŽM Vyžlovky