Skip to main content

Plavání, jízda na kole a běh – téměř každý je schopen vyjmenovat, z jakých disciplín se skládá triatlon. Nejspíše nikdo by však nedokázal vyjmenovat, jaká všechna opatření a zásahy vyšší moci jsme za poslední měsíce zažili. Jedno je však jisté – Železný muž je tu s vámi a nemíní se vzdát ani v roce 2021! Sobota 24. července bude na Vyžlovském koupališti opět patřit sportovnímu zápolení pro všechny generace. Registrace se právě otevírá.

Každého závodníka nejspíše zajímá, jaké trasy chystáme, co za kategorie vypíšeme, či jaké bude startovné. Pojďme si to tedy projít.

Trasy: STANDARD (400m-12km-4km), ELITE (600m-18km-6km)

Vyhlašované kategorie: Vzhledem k tomu, že trasa ELITE se již mezi účastníky etablovala, tak jsme se rozhodli, že o vyhlašovaných kategoriích na jednotlivých trasách rozhodnete vy sami. Nebojte, nebudete to mít nijak složité. Záleží jen na tom, kolik z vás bude mít dokončenou registraci v níže uvedených kategoriích do 1. července 2021 včetně.

Tři nejlepší budeme oceňovat v každé z kategorií, kde bude v uvedený termín minimálně 5 závodníků. Ve hře jsou tyto kategorie, a to vždy pro muže a ženy: Absolutní pořadí, kategorie 40-49 let, 50-59 let, 60+, Železný Pánek. O finálně vypsaných kategoriích vás budeme informovat nejpozději 11. července 2021.

Startovné: Startovné pro rok 2021 je stanoveno ve výši 450 Kč. Pokud se vám cena zdá vysoká, tak vězte, že se jedná o investici do kvality závodu. Zapracovat chceme především na bezpečnosti vašich dvoukolových miláčků v depu. Detaily včas upřesníme.

Kapacita závodu: Aktuálně je registrace otevřena pro 150 závodníků, v případě jejího naplnění budeme řešit možnost navýšení kapacity. Z uvedené 150ky držíme obligátních 50 míst pro ženy.

Start závodu, závody dětí a organizace dne: Start hlavního závodu je opět naplánován lehce po 11. hodině. Detailnější harmonogram dne včetně rozpisu oblíbených dětských závodů vám přineseme rovněž na začátku července.

Pánek tady s námi bude napořád

Pozorný čtenář si jistě všiml kategorie s názvem Železný Pánek. Vyžlováci určitě vědí, nebo alespoň tuší, o co jde. Nejedná se o žádnou novou kategorii z pohledu organizace závodu, ale přejmenování kategorie nejlepší Vyžlovák.

Jak již bylo avizováno v úvodu, tak doba od posledního závodu byla dobou zjitřenou a spoustě lidí přinesla nepříjemné okamžiky. Ať už byly tyto okamžiky spojené s nedostatkem sociálních kontaktů, ekonomickými nebo dokonce zdravotními potížemi jich samotných nebo osob v blízkém okolí. Jeden z takových okamžiků potkal i Sportovní klub Vyžlovka. Opustil nás jeden z bývalých hráčů, aktivní funkcionář a především kamarád Radek Janeček (*1974), kterému nikdo neřekl jinak než Pánek. Pánek vydatně pomáhal v organizaci Železného muže a v dřevních dobách této akce si připsal i dva starty v závodě. Jeho odchod nás velice zasáhl, a proto jsme hledali cestu, jak by tady s námi alespoň pomyslně mohl být napořád. Rozhodli jsme se proto, se souhlasem Radkovy rodiny, přejmenovat kategorii Nejlepší Vyžlovák na kategorii Železný Pánek. Kromě Pánka nás letos bohužel opustil i další z řady dřívějších organizátorů, Petr Bronec starší.

Vyžlováci a všichni ostatní. Pojďte s námi na kluky zavzpomínat, hoďte výmluvy za hlavu, ukažme sílu týmu a uvidíme se na startu. –

Nové tričko s novým motivem

Po několika letech s funkčním trikem a s motivem vodníka se můžete těšit na změny. Letos pro vás máme připravené triko z bavlny a jako motiv bylo vybráno další signifikantní místo Vyžlovského koupaliště, kterým je zdejší molo. Tričko/a je možné objednat v rámci registrace nebo na e-mailu triatlon@vyzlovka.cz

REGISTROVAT SE

Těšíme se na vás!

Tým ŽM Vyžlovky