Skip to main content

Pravidla pro setkávání se postupně uvolňují a díky tomu bude možné i v letošním roce uspořádat léty prověřený triatlonový závod Železný muž Vyžlovky. Závod všechny zájemce čeká v sobotu 18. července 2020.

Přinášíme vám vše podstatné, co byste k letošnímu ročníku měli vědět, než se do něj přihlásíte.

Vypsané trasy

Stejně jako v posledních letech budou vypsány dvě trasy:

Standard – 400 m plavání, 12 km na kole a 4 km běhu

Elite – 600 m plavání, 18 km na kole a 6 km běhu

Znalci si jistě všimli, že trasa Elite bude mít poprvé prodloužené plavání. Tak co, troufnete si, nebo zůstanete u klasiky?

Kapacita

Kapacita závodu bude letos zastropována na maximálním počtu 120 závodníků v hlavním závodě. Dovolí nám to dát každému závodníkovi prostor dodržovat doporučovaný „sociální“ distanc. A navíc i kdyby se zaplnilo koupaliště, tak bychom neměli porušit nařízení o maximálně 500 osobách na jednom místě, které by mělo být v době závodu platné…

V první fázi půjde do prodeje 100 startovních míst. Kapacita na jednotlivých trasách není stanovena. Jediné omezení, které bude nastaveno v registračním systému, se týká počtu míst pro Železné ženy. Závodnice mají garantováno minimálně 30 startovních míst napříč trasami.

Startovné

Nejprve jedna dobrá zpráva! Cena základního startovního balíčku je stejná jako loni tj. 350 Kč. Startovné může ovšem trochu prodražit jedno preventivní hygienické opatření. Dle instrukcí od dodavatele časomíry není možné z důvodu jeho hygienických opatření vracet pásky, kterými je upevněn čip pro měření času na kotníku závodníka. Každý závodník tak musí mít svůj vlastní pásek, který mu zůstane na památku, případně do dalších závodů. Pásky si můžete vybrat i zakoupit v rámci registrace a budou vám vydány při prezenci.

Ceny pásků:

Základní, suchý zip – 0 Kč (při ztrátě čipu ve vodě neplave – zvýšené riziko diskvalifikace)

Neoprenový pásek zánovní – 100 Kč (plave)

Neoprenový pásek nový – 150 Kč (plave)

Závodní tričko

I letos bude možné zakoupit si startovní balíček včetně stylového trička s tématikou závodu. Navazujeme na loňský úspěšný model s Vyžlovským vodníkem. Pro letošek je navíc vybaven nezbytnou rouškou😉. Cena trička při zakoupení v rámci startovního balíčku je 290 Kč. Opět máte možnost objednat v rámci registrace až 3 trička…

Harmonogram a dětské závody

Start hlavního závodu bude opět lehce po 11. hodině. Kompletní harmonogram dne, informace ohledně dětských závodů a všech mimořádných opatřeních, která bude letos třeba dodržovat během závodního dne, vám přineseme v dalších týdnech.

Věříme, že se protipandemická opatření do našeho závodu již nebudou vracet, ale spíše dále uvolňovat.

Vzhůru do tréninku a těšíme se na vás!!!

Tým ŽM Vyžlovky